Parametry żurawi HDS hydraulicznych – jakie wziąć pod uwagę?

Wykonujesz prace, które wymagają transportowania ładunków? Pomoc zapewni Ci żuraw hydrauliczny HDS. Urządzenie to doskonale sprawdza się m.in. w pojazdach ciężarowych. Może też być wykorzystywane w hali produkcyjnej czy też na placu budowy. Czym kierować się przy jego zakupie? W tym artykule skupimy się przede wszystkim na tych parametrach żurawi HDS, które bezpośrednio wpływają na funkcjonalność i wydajność urządzenia.

Co oznacza HDS?

HDS to Hydrauliczny Dźwig Samochodowy, a w nomenklaturze UDT jest to żuraw, więc w skrócie używamy określenia HDS, a najczęściej - żuraw HDS.

Do czego służą żurawie HDS ?

Żuraw hydrauliczny to funkcjonalne urządzenie, które świetnie sprawdza się przy transportowaniu różnego rodzaju ładunków. Z powodzeniem można zamontować je m.in. na skrzyni samochodu dostawczego lub w naczepie pojazdu ciężarowego. Dzięki temu możliwe będzie sprawne i bezpieczne przenoszenia ładunku bez angażowania siły mięśni kierowcy. Przekłada się to na poprawę wydajności codziennej pracy oraz wzrost jej bezpieczeństwa.

Gdzie stosuje się żurawie HDS?

Obecnie żurawie hydrauliczne HDS z powodzeniem stosuje się w wielu sektorach przemysłu. Pozwalają na wykonywanie szerokiego zakresu prac. Wykorzystuje się je m.in. w budownictwie, transporcie i montażu okien, w firmach brukarskich i kamieniarskich, podczas prac drogowych i kanalizacyjnych, rozładunku i załadunku prefabrykatów betonowych, rozładunku kontenerów, w montażu więźby dachowej czy też w przemyśle leśnym. Tak naprawdę żuraw HDS sprawdzi się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zastosowanie maszyny o dużym udźwigu i relatywnie dużym wysuwie. Na rynku dostępne są urządzenia różniące się parametrami technicznymi i rozmiarami, dlatego ich zakup należy poprzedzić dokładną analizą.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze żurawia HDS?

Jest kilka podstawowych aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze żurawia samochodowego HDS idealnie dopasowanego do swoich potrzeb. Poniżej w kilku zdaniach opisaliśmy wybrane z nich.

Udźwig

To ważny parametr, który wskazuje na maksymalną masę ładunków przenoszonych przez ramię żurawia hydraulicznego. Podczas użytkowania urządzenia należy stosować się do tego wskaźnika, aby zredukować ryzyko wypadku.

Zasięg ramienia

Ten parametr z kolei wskazuje na to, na jaką odległość można przenosić ładunki. Producenci podają zazwyczaj wartość minimalną i maksymalną wysuwu i udźwigu. Jeżeli Twoje potrzeby mieszczą się w tych widełkach, to dane urządzenie HDS spełni Twoje oczekiwania.

Wysokość podnoszenia

Poza zasięgiem pod uwagę bierze się też wysokość na jaką żuraw może podać ładunek. Im większy zasięg, tym na większą wysokość można przenosić ładunek.

Waga żurawia

Ma ona znaczenie przede wszystkim przy modelach montowanych na pojazdach. Należy zwrócić uwagę na to, czy waga urządzenia nie przekroczy nacisków na osie. Im mniejsza masa własna żurawia, tym większa powinna być ładowność pojazdu.

Sposób montażu żurawia

Ten parametr wskazuje, gdzie dany żuraw hydrauliczny może być wykorzystywany. Wybierz sposób montażu bezpośrednio odpowiadający konkretnym potrzebom oraz przeznaczeniu urządzenia. Dzięki temu zapewnisz sobie wygodną i bezpieczną pracę. Na rynku dostępne są modele stacjonarne montowane do postumentu oraz urządzenia mobilne, czyli żurawie przejezdne.

Jeśli zależy Ci na zakupie wysokiej jakości żurawia hydraulicznego, sprawdź ofertę Hydromech. Znajdziesz ją pod linkiem: https://hydromech.eu/pl/menu/urzadzenia/zurawie-hydrauliczne-415.html. Podczas zakupów zwróć uwagę także na inne niezwykle ważne parametry, takie jak m.in.: jakość wykonania pilota bezprzewodowego, ochrona przed przeciążeniem, jakość wykonania poszczególnych elementów konstrukcji czy też funkcje dodatkowe.