Jak MGTOWs na nowo definiują męskośćWraz z rozwojem feminizmu i ustanowieniem feministycznej tożsamości wielu mężczyzn czuje się pominiętych, ponieważ nie pasują do określonej definicji męskości. Mgtow to akronim oznaczający mężczyzn idących własną drogą. Jest to termin używany do opisania tych, którzy w dużej mierze odseparowali się od tradycyjnych ról płci męskiej w społeczeństwie. Jak się okazuje, MgtOW niekoniecznie oznacza, że ci faceci nigdy więcej nie umawiają się z kobietami. W rzeczywistości może to być ogólny termin dla wielu mężczyzn o różnych tożsamościach seksualnych i relacjach z ich odpowiednikami płci żeńskiej.

Co to jest MGTOW?

MgtOW to skrót od Men Going Your Own Way. Zaczęło się jako obraźliwe określenie i zostało wymyślone przez jednego z najwybitniejszych blogerów internetowych, Johna Davida Eberta. Twierdził, że ruch był odpowiedzią na kobiety przejmujące społeczeństwo, nowoczesną kulturę randkową i ogólnie zachodnie społeczeństwo. MGTOW wierzy w męskocentryczną wersję społeczeństwa, która została celowo zdemontowana przez feminizm. Uważają, że mężczyźni powinni prowadzić niezależne życie, nie uzależniając swoich potrzeb i pragnień od kobiet. Mężczyźni mają naturalną tendencję do bycia niezależnymi i autonomicznymi. Lubią być wolni od presji kobiet i społeczeństwa, zwłaszcza jeśli chodzi o intymność emocjonalną.

Jakie motywy kierują mężczyzn do zostania MGTOW?

Mgtow to styl życia, który odrzuca nowoczesne społeczeństwo i jego instytucje. Główną zasadą Mgtow jest wycofanie się ze społeczeństwa i nawiązanie relacji z kobietami całkowicie na własnych warunkach. Istnieje wiele motywów, dla których mężczyźni stają się MGTOW, ale trzy najczęstsze są następujące:

-Upadek kultury małżeństwa

-Powstanie feminizmu

-Spadek oczekiwań społecznych

Mizandria to akt pogardy wobec mężczyzn i przekonanie, że mężczyźni są gorsi od kobiet. Jest przejawem uprzywilejowania mężczyzn przez system patriarchalny i zwykle przybiera formę uprzedzeń, dyskryminacji lub nienawiści.

Mizoginizm - jak działa mężczyzna

Mężczyźni mają trudniejszy czas z problemami komunikacyjnymi ze względu na ustalony system patriarchalny. Społeczeństwo dało również mężczyznom przekonanie, że zawsze mają rację, a kobiety zawsze się mylą. Często są nieświadomi tych problemów, w wyniku czego popełniają błędy w komunikacji, co może prowadzić do konfliktów, nieporozumień i frustracji.

Nie jest łatwo mężczyźnie otworzyć się na swoje emocje, ponieważ boi się być osądzanym lub postrzeganym jako mniej niż równy. Według autora, wielu mężczyzn nawet całkowicie unika mówienia o tym, ponieważ jest to dla nich po prostu nienaturalne.

W tym artykule omówiono, w jaki sposób mężczyźni zmagają się z bardziej otwartym wyrażaniem siebie ze względu na normy ustalone przez społeczeństwo i normy w relacjach osobistych. Jak od urodzenia uczono je, że są lepsze od kobiet pod każdym względem, w tym umiejętności komunikacyjnych,