Jak przekonać niepracującą żonę, że praca leży w interesie rodzinyJeśli Twoja żona waha się, czy wrócić do pracy, może się obawiać, jaki wpływ będzie to miało na jej rodzinę. Może nie być pewna, czy jej dochody są potrzebne lub czy powrót do pracy jest dobry dla jej dzieci. Należy poświęcić czas na wysłuchanie obaw żony, a następnie odnieść się do nich. Poinformuj ją, ile pieniędzy będzie zarabiać i jak bardzo pomoże to rodzinie. Jeśli żona ma konkretne obawy, np. jak poradzi sobie z opieką nad dziećmi, mając w domu dwójkę maluchów, zaproponuj rozwiązania. Na przykład, powiedz: "Możemy zatrudnić opiekunkę, która będzie przychodzić do naszego domu. Będzie ona mogła zajmować się dziećmi, gdy my będziemy w pracy, a także wykonywać drobne prace porządkowe i pranie".

Pomóż jej zrozumieć sytuację finansową

Jeśli twoja żona wyraziła obawy dotyczące finansów, ważne jest, aby uświadomić jej, jak naprawdę wygląda sytuacja. Owszem, miło jest, gdy jedno z małżonków zostaje w domu z dziećmi, ale nie jest to za darmo. Upewnij się, że rozumie, jakie wydatki wiążą się z utrzymaniem gospodarstwa domowego, gdy tylko jedna osoba otrzymuje wypłatę. Jeśli rejestrowałeś domowe finanse, pokaż jej swoje dane.

  • Możesz też pokazać jej kalkulatory internetowe, które pomogą ci zaplanować wydatki na opiekę dzienną, ubezpieczenie zdrowotne i rosnące koszty artykułów spożywczych.
  • Poinformuj żonę, że rodzina może sobie poradzić dzięki waszym dochodom, ale warto zapoznać się z liczbami.

Niech wie, że ją cenisz i szanujesz bez względu na to, co zdecyduje się zrobić Bez względu na to, co zdecyduje się zrobić Twoja żona, podejmuje ona decyzję, która ma wpływ na całą rodzinę. Daj jej do zrozumienia, że cenisz i szanujesz jej zdanie, słuchając uważnie i odpowiadając w przemyślany sposób na to, co mówi. Jeśli waha się, czy wrócić do pracy, postaraj się nie lekceważyć jej uczuć. Zamiast tego wykorzystaj je do otwartej i szczerej dyskusji. Daj współmałżonkowi do zrozumienia, że chcesz dla niego i rodziny jak najlepiej, nawet jeśli oznacza to, że zostanie w domu. Jeśli żona waha się, czy wrócić do pracy, daj jej do zrozumienia, że chcesz, aby podjęła najlepszą dla siebie decyzję.

Najważniejsze jest szczęście rodziny

Większość ludzi zgadza się, że gospodarstwo domowe z dwojgiem rodziców jest lepsze dla dzieci niż z jednym rodzicem. Oznacza to, że oboje rodzice powinni mieć swój wkład finansowy w rodzinę, nawet jeśli jedno z nich jest w domu z dziećmi na cały etat. Być może wcześniej byłaś całkowicie zadowolona ze współmałżonka pozostającego w domu, ale może być ci trudno przystosować się do życia z jednym tylko źródłem dochodu. Może się też okazać, że współmałżonkowi brakuje interakcji społecznych związanych z pracą i że zaczyna odczuwać znudzenie lub urazę. Jeśli chcesz, by żona wróciła do pracy, ważne jest, by ją do tego przekonać. Jest na to wiele sposobów, ale wszystkie wymagają uważnego słuchania żony i przemyślanego reagowania na jej obawy.