Czym jest kryptowaluta: Wszystko, co musisz wiedzieć‍Kryptowaluty to cyfrowe tokeny, które mogą być używane jako forma płatności. Zwykle mają one służyć jako środek wymiany lub przechowywanie wartości. Pierwszym przypadkiem użycia kryptowaluty blockchaina był bitcoin, który jest używany do płacenia za rzeczy drogą elektroniczną. Kryptowaluta to cyfrowy token, który można łatwo i bezpiecznie wymieniać. Jednak być może słyszałeś, jak ludzie mówią o innych tokenach, które nie są tam wymienione - takich jak snapchat tokens lub venmo tokens - które nie są kryptowalutami, ale raczej cyfrowymi dobrami dostępnymi od firm w ramach ich doświadczeń z aplikacjami. Od bitcoina do Litecoina, Przyjrzyjmy się dogłębnie niektórym z najbardziej popularnych altcoinów i co czyni je wyjątkowymi.

Ethereum

Ether to cyfrowy token używany do płacenia za transakcje w sieci Ethereum. Ethereum to zdecentralizowana sieć obliczeniowa o otwartym kodzie źródłowym, która umożliwia deweloperom tworzenie zdecentralizowanych aplikacji (DApps) i inteligentnych kontraktów. Każdy może zbudować aplikację na Ethereum, jest ona również używana przez duże marki, takie jak Microsoft, Toyota i Samsung. Blockchain Ethereum służy do rejestrowania wszystkich transakcji i przechowywania danych z inteligentnych kontraktów. Ether jest używany do płacenia za całą moc obliczeniową potrzebną do tych funkcji.

Słowo Ethereum w rzeczywistości odnosi się do samej sieci (podobnie jak słowo "internet" odnosi się do sieci komputerów na całym świecie). Sieć Ethereum obejmuje tysiące komputerów na całym świecie, które przechowują dane i wykonują instrukcje w imieniu innych. Ethereum zostało stworzone przez Vitalika Buterina w 2013 roku. Jest to druga największa kryptowaluta na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej (29,8 mld USD na dzień 26 września 2018 r.), po Bitcoinie.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash to forma cyfrowej gotówki, która jest używana jako token do płacenia za rzeczy drogą elektroniczną. Podobnie jak Bitcoin, sieć blockchain, która go zasila, jest zdecentralizowana i open source, co oznacza, że żadna pojedyncza strona nie kontroluje sieci. Trzy główne cechy, które odróżniają Bitcoin Cash od Bitcoina to większy rozmiar bloku, użycie nowych algorytmów wydobywczych i zmiana algorytmu transakcji. W rezultacie Bitcoin Cash ma większy potencjał do szybkiego przetwarzania transakcji, a także większą pojemność pamięci sieci. Jak sama nazwa wskazuje, Bitcoin Cash został stworzony jako "fork" z Bitcoina.

Widelec to zmiana w kodzie, która tworzy nową wersję oprogramowania. Podczas gdy widelec Bitcoin Cash utrzymuje tę samą historię blockchaina co Bitcoin do 1 sierpnia 2017 roku, dwie monety rozeszły się od tego czasu. Niektóre z najbardziej zauważalnych różnic obejmują: - Bitcoin Cash ma większy potencjał do szybkiego przetwarzania transakcji, a także większą pojemność pamięci dla sieci. - Rozmiar bloku Bitcoin Cash wynosi 8MB, podczas gdy Bitcoin ma tylko 1MB. - Nowe algorytmy wydobywcze: Bitcoin Cash używa algorytmu górniczego Equihash, podczas gdy Bitcoin używa SHA-256. - Nowy algorytm transakcji Bitcoin Cash faworyzuje większą decentralizację w stosunku do Bitcoina. Dzięki temu algorytmowi transakcje są przetwarzane w mniejszych kawałkach, a nie w jednym dużym kawałku dziennie.