Czy warto stosować cynamon w codziennej diecie?Cynamon może być stosowany zarówno miejscowo, jak i wewnętrznie. Jest znany jako środek antybakteryjny i przeciwgrzybiczy; dlatego może być stosowany do leczenia małych skaleczeń i zadrapań, a także do zapobiegania rozwojowi grzyba w stopach. Cynamon może być również stosowany do zwalczania stanów zapalnych, utrzymania zdrowej wagi i promowania zdrowia jamy ustnej. Wiadomo również, że pomaga zapobiegać uszkodzeniom DNA i może być nawet stosowany do odświeżania nieświeżego oddechu. To tylko niektóre z wielu korzyści płynących z cynamonu. Najlepiej jest spożywać cynamon cejloński, aby uzyskać najwięcej korzyści. Możesz spożywać go codziennie lub nawet kilka razy w tygodniu.

Pomaga w utrzymaniu wagi

Udowodniono, że cynamon pomaga ludziom utrzymać zdrową wagę. Spożywanie 1/2 do 2 gramów cynamonu dziennie zmniejsza chęć spożywania większej ilości jedzenia, a także zwiększa uczucie pełności po posiłku.

Badania wykazały również, że spożywanie cynamonu codziennie może zmniejszyć tłuszcz brzuszny i glukozę. Może to być pomocne dla tych, którzy są zagrożeni cukrzycą.

Cynamon - właściwości antybakteryjne

Cynamon jest znany ze swoich właściwości antybakteryjnych. W rzeczywistości jest on 10 razy bardziej skuteczny niż antybakteryjne płyny do płukania ust. Udowodniono, że cynamon ma wiele pozytywnych skutków dla zdrowia jamy ustnej. Pomaga zmniejszyć płytkę nazębną, zapalenie dziąseł i nieświeży oddech. Może być nawet stosowany w leczeniu bólu zębów i chorób dziąseł.

Pomaga złagodzić skurcze menstruacyjne

Badania wykazały, że spożywanie cynamonu może zmniejszyć skurcze menstruacyjne o co najmniej 50%.

Po pierwsze, musisz się upewnić, że spożywasz cynamon cejloński. Cynamon Cassia ma wysoką zawartość kumaryny, która jest substancją chemiczną mogącą powodować nieregularne cykle miesiączkowe, a w niektórych przypadkach nawet niepłodność.

Po drugie, będziesz musiała spożywać 1/2 do 2 gramów Cynamonu Cejlońskiego dziennie. Możesz użyć cynamonu jako herbaty, w owsiance, na wierzchu sałatek, zmieszany z innymi napojami lub nawet jako sałatka z papają.

Chroni przed uszkodzeniami DNA

Badania wykazały, że cynamon może pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom DNA.

Jest to wielka korzyść, ponieważ może pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Uszkodzenia DNA zostały powiązane z wieloma różnymi rodzajami nowotworów, w tym rakiem jelita grubego, płuc i piersi.

Dla lepszego oddechu

Cynamon jest nie tylko świetny dla zdrowia jamy ustnej, ale może również pomóc zmniejszyć nieświeży oddech i poprawić ogólny zapach.

Istnieje wiele sposobów spożywania cynamonu dla lepszego i świeższego oddechu. Możesz nawet zostawić laski cynamonu w misce i pozwolić jej usiąść na kilka godzin, a nawet na noc, a zapach będzie bardzo przyjemny.