Co musisz wiedzieć o oczyszczaczach powietrza dla dzieciDzieci są małe, ale ich układy odpornościowe już nie. Kiedy dzieci dorastają w domu, w którym jakość powietrza w pomieszczeniach jest niska, są bardziej narażone na rozwój astmy, alergii i innych chorób układu oddechowego w późniejszym okresie. Nie czekaj i już dziś sprawdź ranking oczyszczaczy powietrza. Na szczęście są rzeczy, które rodzice mogą zrobić, aby poprawić jakość powietrza w pokoju dziecka, w tym użycie oczyszczacza powietrza i nawilżacza jonowego. Oczyszczacze powietrza usuwają szkodliwe cząsteczki i opary z powietrza w pomieszczeniu. Jeśli masz dzieci lub mieszkasz w gospodarstwie domowym, w którym są niemowlęta lub małe dzieci, sensowne jest kupienie takiego urządzenia do pokoju dziecka - a może nawet do własnej sypialni!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie oczyszczacza powietrza dla dzieci

Jest wiele rzeczy do rozważenia przy zakupie oczyszczacza powietrza dla dzieci, w tym: Nawilżacze to świetny sposób na poprawę jakości powietrza i walkę z zimową suchością, która może utrudniać dzieciom oddychanie. Wiele nawilżaczy ma wbudowane oczyszczacze powietrza, dzięki czemu są to urządzenia typu "dwa w jednym". Jednak nie wszystkie oczyszczacze powietrza są jednocześnie nawilżaczami - upewnij się więc, że wybierasz urządzenie, które spełnia Twoje potrzeby! Zanim kupisz oczyszczacz powietrza dla swojego dziecka, ważne jest, aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie go używać i konserwować, a także na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać:

  • Dzieci są ciekawskie i mogą chcieć obsługiwać lub bawić się oczyszczaczem powietrza. Aby zapobiec wypadkom, znajdź miejsce, które jest łatwo dostępne dla dorosłych, ale poza zasięgiem dzieci.
  • Filtr powietrza należy regularnie czyścić lub wymieniać. Należy przestrzegać zaleceń producenta lub sprawdzić na opakowaniu filtra sugerowaną częstotliwość czyszczenia.
  • Wentylator oczyszczacza powietrza może być głośny. Weź pod uwagę umiejscowienie urządzenia w pomieszczeniu oraz to, jak blisko znajduje się ono od miejsca, w którym śpi Twoje dziecko.

Nawilżacze jonowe a jakość powietrza

Nie wszystkie nawilżacze są stworzone jednakowo, jeśli chodzi o jakość powietrza. Nawilżacze jonowe, które wykorzystują ujemnie naładowany ładunek jonowy do przyłączenia minerałów i innych cząstek, aby stworzyć mniej pyłu w powietrzu, są najlepszym wyborem dla zdrowia Twojego dziecka. Jeśli Twój nawilżacz nie jest modelem jonowym, możesz zmniejszyć ilość kurzu uwalnianego przez niego do powietrza za pomocą kilku prostych kroków. Po pierwsze, utrzymuj tackę na wodę w czystości, opróżniając ją często lub używając filtra do wyłapywania zanieczyszczeń, które się gromadzą. Następnie wymieniaj wodę w zbiorniku co kilka dni lub gdy zacznie wyglądać lub pachnieć brudno. Na koniec umieść nawilżacz na powierzchni, którą można łatwo wyczyścić - np. na stole lub tacy - aby zmniejszyć ilość zanieczyszczeń, które mogą gromadzić się na podstawie.